Urakoitsija ja työntekijä turvetuotantoalueella

Yhteistyökumppaneiden kausityöpaikat

Monet yhteistyökumppanimme tarjoavat kausityöpaikkoja turvetuotannon tehtävissä.

Kysy lisätietoa tehtävistä ja avoimista paikoista suoraan urakoitsijoilta.

Kunta Urakoitsija Puhelinnumero Sähköposti
Haapavesi Timo Hautamäki 040 5839433 timo.hautamaki79 (at) gmail.com
Hankasalmi Uusi-Hallan Konetyö 0400 727128 seppo.matilainenroad (at) pp.inet.fi
Hankasalmi Konetyö Puntanen Ky 040 5761271 jari.puntanen (at) mbnet.fi
Ii Heikki Alatalo 0400 180831 alatalo.pirjo (at) suomi24.fi
Ii / Pudasjärvi  Janne Seppälä 040 5724000 seppalaoy (at) koneurakointiseppala.fi
Ilomantsi Kari Huurinainen 0500 181761 kari.huurinainen (at) gmail.com
Joutsa Ahti Laitinen 0400 674641 -
Joutsa Antero Pajunen 041 4379585 -
Juva Koneurakointi Hannu Ahonen 0400 254 316 koneurakointi.h.ahonen (at) co.inet.fi
Juva Esa Paunonen 0400 432 804 paunonen.75 (at) gmail.com
Juva Mikko Ylönen 040 547 9817 pikkumyy.hugo (at) gmail.com
Juva Esa Nissinen 0400 852 703 esa.nissinen66 (at) gmail.com
Karstula Martinsuon Turve 0400 132570 martinsuon.turve.oy (at) pp.inet.fi
Keitele ja Viitasaari Paananen Veli 0400 345074 paananenveli (at) gmail.com
Kitee Markku Karpola 0500 655059 markku.karpola (at) gmail.com
Kiuruvesi, Pielavesi Turve- ja maansiirto Hartikainen Oy 0400 968966 mikkohartikainen (at) suomi24.fi
Kolari Mauri Uusimaa 0400 965564 mauri.uusimaa (at) hotmail.com
Kouvola PJ-Turve Oy 0400 550 917 petri.jussila (at) pp.inet.fi
Kouvola Tuomas Anttila 0400 771 320 tuomas.anttila11 (at) hotmail.com
Kyyjärvi Jani Halmesaari 040 9604323  koneurakointibp (at) gmail.com
Kyyjärvi Timo Pihlajaviita 0400 561021 t.pihlajaviita (at) gmail.com
Lappeenranta Rajaturve Oy 0400 557 680 rajaturve (at) gmail.com
Loviisa Timro Oy 0400 756 524 timo.ruotjoki (at) pp.inet.fi
Luumäki Mikko Pylväläinen 040 5922395 pylvalainen (at) gmail.com
Luumäki Pekka Töyrylä Ky 0400 551 583 pekka (at) toyryla.fi
Luumäki Tmi Konepalvelu Rastas 045 206 36 20 esa.rastas (at) windowslive.com
Luumäki  Markus Kosunen 040 5483039 mej.kosunen (at) gmail.com
Luumäki  Tmi Konepalvelu Rastas 045 206 36 20 esa.rastas (at) windowslive.com
Mikkeli, Juva Koneurakointi Tiusanen Oy 050 337 8279 juha.tiusanen (at) nevalle.com
Mikkeli, Juva Urakointi H & J Kananen Oy 040 1672 322 henri.kananen22 (at) gmail.com
Mikkeli, Pieksämäki Koneurakointi J&M Seppänen Ay 050 305 6076 markoseppanen-70 (at) luukku.com
Multia Yrjö Valkeisenmäki 040 5152056 yrjo.valkeisenmaki (at) pp1.inet.fi
Petäjävesi/Jyväskylä Ari Hyvönen 050 3384846 a.j.hyvonen (at) luukku.com
Pieksämäki T:mi Simo Happonen 040 9115337 simo.happonen (at) suomi24.fi
Pielavesi, Karttula Arto Salojärvi 0400 647095 salojarviarto (at) gmail.com
Rautavaara, Nilsiä,Suonenjoki, Rautalampi ja Maaninka MR-Koneurakointi 040 6893750 villeruotsalainen (at) hotmail.com
Rovaniemi, Kemijärvi Samuli Sarajärvi 040 5961890 samuli.sarajarvi (at) gmail.com
Rovaniemi, Tervola Jarmo juujärvi 0400 986932 jarmojuujarvi (at) suomi24.fi
Ruokolahti Konetyö Arttu Hirvonen 044 2826977 arttu-hirvonen (at) hotmail.com
Ruokolahti Kone-Koivumäki Oy 0400 721943 ville.koivumäki (at) luukku.com
Ruotsinpyhtää Koneurakointi Tommi Saalasti 0400 153712 tommi.saalasti (at) luukku.com
Savitaipale Teemu Havo 050 575 4019 teemuhavo (at) suomi24.fi
Sonkajärvi, Sukeva Mika Husso 0500 372484 mikahusso (at) meili.fi
Sotkamo, Valtimo Kuhmon Konepalvelu Oy 050 3287712 arto.malinen68 (at) gmail.com
Suonenjoki Karvinen Hannu 0400 378571 reikar62 (at) suomi24.fi
Taipalsaari Suppanen Oy 040 591 4345 mikko.suppanen (at) pp.inet.fi
Taipalsaari Koneurakointi Rikkonen tmi 050 5937515  koneurakointi.rikkonen (at) gmail.com 
Tervola Erkki Toivanen 0400 909810 erkkitoivanen (at) luukku.com
Tohmajärvi/Joensuu Pentti Pyykkö 0400 373671 rtp.pyykko (at) luukku.com
Tohmajärvi/Rääkkylä Jukka Pelkonen 0400 750048 jukka.pelkonen (at) hotmail.com
Tornio Risto Teurajärvi 0400 216181 risto.teurajarvi (at) gmail.com
Yli-Ii Oulun Konetyö Oy 040 7009170 Oktturvetuotanto (at) gmail.com
Ähtäri Mikko Haavisto Tmi 040 5726506 mikko.haavisto (at) pp.inet.fi